Malta

Małe państwo na Morzu Śródziemnym. Na tej pięknej wyspie odnajdziemy świątynie z okresu megalitu, miejsca z okresu starożytności, w których będziemy mogli przenieść się do odległej przeszłości, piękne plaże, a także wyjątkowo malownicze panoramy. Będąc na miejscu koniecznie musimy odwiedzić pobliską wyspę Comino, która wyróżnia się jedną z najpiękniejszych na świecie lagun !

Do Malty należą również dwie malutki wyspyGozo i Comino.

 

 

Jak dostać się na Maltę

Jeżeli mieszkacie we Wrocławiu lub w niedalekiej odległości to najwygodniej, najtaniej i co najważniejsze bez męczących przesiadek, czyli bezpośrednio z wrocławskiego lotniska. Lecimy liniami Ryanair.

Na Maltę bezpośrednim lotem  możemy również dostać się z Krakowa, również liniami Ryanair.

Kiedy kupić bilety?

Ceny w sezonie są  dość wysokie, mieszczą się w przedziale 200 do nawet 400 zł za lot w jedną stronę.

Mimo to zdarzają się atrakcyjne ceny – rok temu, można było „upolować”  bilet za 158 zł za lot w dwie strony i to w czerwcu!
Trzeba być naprawdę czujnym ;)

 

Pogoda na Malcie:

Już w czerwcu jest naprawdę gorąco! W lipcu i sierpniu słońce na Malcie „pali” niesamowicie, jest bardzo ostre i meczące. Bardzo dobrą porą na odwiedzenie Malty jest wrzesień – mniej turystów, niższe ceny, wciąż ciepłe morze, a temperatury przyjemne i nie meczące. Październik jest podobno również ciepłym miesiącem, wciąż można kąpać się w morzu z przyjemnością J
Wiosna również jest dobrą porą na urlop, chociaż woda w morzu nie jest jeszcze wystarczająco ciepła (ale nie należy do niskich! – w maju ma ok. 19 stopni, czyli tyle ile nasz Bałtyk podczas lata).

Ważna uwaga: przedstawione temperatury dotyczą temperatury  w cieniu. Tak naprawdę odczuwalna temperatura jest o około 5 stopni wyższa!

 

Wkrótce część druga - Najpiękniejsze plaże na Malcie!

 

 

 

 

 

autor: Redakcja Cheapdreamtrip.pl